تحلیل

عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش “دتماد”

عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش "دتماد"
عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش "دتماد"
نویسنده Omid

عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش “دتماد” : داروپخش در شش ماهه ابتدایی سال مالی 99،  فروش 324 میلیارد تومانی را به ثبت رسانده که رشد 105 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. این رشد فروش و افزایش 12 درصدیحاشیه سود ناخالص  باعث شده که سود 86 تومانی شش ماهه 98 به سود 292 تومان در شش ماهه سال جاری افزایش یابد.

عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش"دتماد"

عملکرد سه ماهه دوم: تولید مواد اولیه داروپخش “دتماد”

 

شرکت در فصل تابستان به دلیل رشد 63 درصدی فروش(200  میلیارد تومان) و همچنین 3 میلیارد تومان درآمد تسعیر ارز شناسایی کرده و  با وجود افت 5 درصدی حاشیه سود ناخالص با افزایش سودآوری همراه بوده است به طوری که سود هر سهم از 111 تومان فصل بهار با 63 درصد رشد  در سه ماهه تابستان به 181 تومان رسیده است.

در صورتی که شرکت بتواند سود سه ماهه دوم را در دو فصل بعدی نیز تکرار کند می تواند در پایان سال 99 به سود خالص هر سهم 653 تومانی دست پیدا کند که 191 درصد بیشتر سود هر سهم در سال 98 است. نسبت قیمت به سود محقق شده شرکت که در بالاترین وضعیت خود در سه سال گذشته و در اردیبهشت ماه سال جاری به حدود 30 واحد رسیده بود در حال حاضر در محدوده 15 واحد قرار دارد و  باتوجه به سود برآوردی سال 99 نسبت قیمت به سود تحلیلی شرکت به عدد 7 می رسد .

گزارش سود و زیان شرکت تولید مواد اولیه داروپخش

گزارش سود و زیان شرکت تولید مواد اولیه داروپخش

5 1 آرا
Article Rating

درباره نویسنده

Omid

اشتراک
اطلاعیه از
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
لطفا اگر نظری دارید برای ما ارسال کنید.x
()
x