تحلیل

عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس “کپرور”

عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس "کپرور"
عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس "کپرور"
نویسنده Omid

عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس “کپرور” : شرکت فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۵۹.۸ میلیارد تومان (معادل ۱۱۱ تومان به ازای هر  سهم) سود خالص شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴۲ درصد رشد داشته است.

فروش شرکت در شش ماهه امسال 206 میلیارد تومان بود که 134 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. حاشیه سود ناخالص نیز با 9 درصد رشد نسبت به شش ماهه ابتدایی سال 98 به 30 درصد رسیده است.

عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس"کپرور"

عملکرد سه ماهه دوم : شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس “کپرور”

 

این شرکت در تابستان حدود ۱۴۸ میلیارد تومان فروش داشته که بهترین فروش فصلی شرکت محسوب می شود. شرکت در این فصل به طور متوسط هر تن زغالسنگ کنسانتره کک شو را به قیمت 2 میلیون و 300 هزار تومان فروخته که 63 درصد بیشتر از فصل قبل است.

حاشیه سود ناخالص شرکت در این فصل با حدود ۵ درصد رشد نسبت به فصل گذشته به ۳۱.۵ درصد رسیده است.

در نتیجه این شرکت در این فصل حدود ۴۰.۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده که با اختلاف بهترین عملکرد فصلی سهم محسوب می شود.

در صورتی که نرخ شمش فولاد را برای شش ماهه آینده 400 دلار در نظر بگیریم و  با فرض نرخ دلار 20 هزار تومانی سود خالص هر سهم شرکت در سال 99 می تواند به 206 تومان برسد.  نسبت قیمت به سود محقق شده شرکت که در روزهای اوج بازار به حدود 65 واحد نیز رسیده بود در حال حاضر در محدوده 27 واحد قرار دارد و  باتوجه به سود کارشناسی  برآوردی سال 99 نسبت قیمت به سود تحلیلی شرکت به عدد 23 می رسد .

 

گزارش سود و زیان شرکت زغال سنگ پروده طبس

گزارش سود و زیان شرکت زغال سنگ پروده طبس

 

 

0 0 آرا
Article Rating

درباره نویسنده

Omid

اشتراک
اطلاعیه از
guest
0 Comments
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
0
لطفا اگر نظری دارید برای ما ارسال کنید.x
()
x