خانه » تحلیل » تحلیل روزانه بازار : نفوذ به بالای مقاومت – سوم آبان 99
تحلیل

تحلیل روزانه بازار : نفوذ به بالای مقاومت – سوم آبان 99

تحلیل بازار : نفوذ به بالای مقاومت
تحلیل بازار : نفوذ به بالای مقاومت

تحلیل بازار : نفوذ به بالای مقاومت : معاملات امروز بازار نفس گیر و پرنوسان بود و پس از طی شدن دو روز پر عرضه، امروز شاهد بهبود وضعیت معاملاتی بودیم و شاخص کل رشد 16 هزار واحدی را تجربه کرد و به بالای مقاومت 1370 هزار واحدی رسید. ارزش معاملات امروز از 14000 میلیارد تومان گذر کرد و بیشترین ارزش معاملات در شستا با 850 میلیارد و پس از آن خودرو با 745 میلیارد ثبت شد.

 

تحلیل بازار : نفوذ به بالای مقاومت
تحلیل بازار : نفوذ به بالای مقاومت

 

نفوذ به بالای مقاومت

معاملات امروز بازار نفس گیر و پرنوسان بود و پس از طی شدن دو روز پر عرضه، امروز شاهد بهبود وضعیت معاملاتی بودیم و شاخص کل رشد 16 هزار واحدی را تجربه کرد و به بالای مقاومت 1370 هزار واحدی رسید. ارزش معاملات امروز از 14000 میلیارد تومان گذر کرد و بیشترین ارزش معاملات در شستا با 850 میلیارد و پس از آن خودرو با 745 میلیارد ثبت شد. گروه خودرویی با 1800 میلیارد تومان معامله بالاترین ارزش معاملات گروهی را به خود اختصاص داد. غشان و غپاک با 14 درصد رشد بیشترین افزایش قیمت و فمراد با 31 ریزش، بیشترین افت قیمت را از آن خود کردند. شپنا و خبهمن و وتوکا پر تقاضاترین و وملی، خکمک و تپمپی پرعرضه ترین نمادها بودند. قیمت دلار نیز در محدود 25500 الی 26000 تومانی باقی ماند.

گروه های مهم

در گروه خودرویی، همه نگاه ها به خودرو بود که آغازی امیدوارکننده داشت و به بالای 400 تومان رسید اما در میانه راه با افزایش عرضه ها تا 380 نیز افت کرد اما در پایان وقت در 399 تومان بسته شد و امیدواری نسبت به تثبیت بالای مقاومت 370 تومانی را افزایش داد. خساپا نیز پرقدرت معامله شد و از سطح مقاومتی خود گذر کرد، به دنبال آن در وساپا نیز شاهد تشکیل صف خرید 30 میلیون سهمی بودیم و این نماد نیز در صورت عبور از 900 تومان وارد روند مثبت میشود. خزامیا از درصدهای مثبت تا صف فروش افت کرد و امروز هم حجم معاملات قابل توجهی داشت تا مجموع معاملات در 7 روز کاری اخیر از 688 میلیون سهم (معادل 12.4 درصد شرکت) برسد و احتمال تشکیل الگوی برگشتی در این نماد افزایش یابد. خپارس نیز از سطح مقاومتی 800 تومانی گذر کرد و مقاومت بعدی در 1000 تومان قرار دارد.

بانکی ها امروز لیدر اصلی بازار بودند و وتجارت صف خرید مستحکمی به خود دید اما فردا سطح مهم مقاومتی در پیش دارد. در وبصادر شاهد تثبیت بالای سطح 330 تومانی بودیم و مقاومت بعدی در 370 تومان قرار دارد. وسینا در مثبت ها پرحجم بود و صف خرید این نماد چندین مرتبه مورد عرضه قرار گرفت، سطح 1100 تومانی در وسینا بسیار حائز اهمیت است. ونوین، وپاسار و وپارس نیز وضعیت مثبتی را تجربه کردند و انتظار می رود فردا نیز شاهد افزایش تقاضا در گروه بانکی باشیم.

در گروه فلزات اساسی، فولاد از صف فروش فاصله گرفت اما فشار فروش در این نماد و کلیت گروه به دلیل ابهامات طرح فولادی مجلس پابرجاست و این فشار فروش منجر به منفی شدن فملی نیز شد. فملی سطح مقاومتی 3800 تومانی را در پیش روی خود دارد که شکست آن منجر به تشکیل روند پرقدرت صعودی خواهد شد و به نظر می رسد قیمت فعلا نیز به استراحت در همین محدوده را دارد. وتوکا جزو پر تقاضاترین نمادهای بازار قرار گرفت و سرخط صف خرید این نماد در پیش گشایش به 500 میلیون سهم رسید، همین حجم تقاضا منجر به عدم عرضه حجم مبنا شد. فسرب نتوانست از مقاومت خود عبور کند و به صف فروش رسید، با این حال کویر، فجر، میدکو و فباهنر به صف خرید رسیدند، برای کلیت گروه فلزی فردا روزی متعادل و منفی را پیش بینی می کنیم.

در گروه دارویی، برکت معاملات قابل قبولی را تجربه کرد و پس از 61 میلیارد تومان معامله به صف خرید رسید. دیران، والبر، دلقما و دشیمی صف خرید را تجربه کردند و دسانکو، دپارس و دروز تنها منفی های گروه بودند. انتظار می رود وضعیت گروه دارویی با لیدری برکت برای فردا نیز مثبت دنبال شود.

تک نمادها

در بین تک نمادها زبینا و زشگزا رشد 10 درصدی را تجربه کردند و مچینگ 26 درصدی زقیام نیز مورد تایید قرار نگرفت. شستا هم منفی معامله شد و اثرگذاری آن بر کلیت بازار به حداقل رسید.

کلیت بازار

کلیت بازار وضعیتی متعادل و مثبت به خود گرفت و در حال حاضر، گروه بانکی پیشتاز معاملات است، با توجه به وضعیت نمودارهای هفتگی انتظار نمی رود عرضه های موجود موجب بروز اختلال در بازار شود، از طرفی تراز نقدینگی حقیقی ها در معاملات امروز مثبت بود و انتظار داریم فردا بازار بهتری را مشاهده کنیم.

5 1 vote
Article Rating

درباره نویسنده

Omid

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اطلاعیه های کدال

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده) (شرکت آذر توسعه مسکن)
گزارش فعالیت هیئت مدیره دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ (حسابرسی نشده)
زمانبندی پرداخت سود دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x