خانه » اخبار » تحلیل شاخص کل و لیست صنعتی ارزشمند
اخبار

تحلیل شاخص کل و لیست صنعتی ارزشمند

دیدگاه تکنیکال شاخص کل
دیدگاه تکنیکال شاخص کل

شاخص کل هفته گذشته را با ضعف تقاضا سپری کرده و در معاملات دو روز اخیر با سنگین شدن صف های فروش روبرو شده است.

می توان توضیحات مختلفی برای واگرایی بین افت قیمت ها در بازار سهام و رشد نرخ ها در بازار ارز و طلا ارائه داد؛ توضیحاتی که بخشی از آن اصطلاحا تحلیلی بوده و بخش دیگر مربوط به شرایط بازار است. در بخش بازاری از طرفی سایه سنگین عرضه سهام عدالت عملا سقف بازار را بسته نگاه داشته و این گمانه زنی وجود دارد که در در صورت رشد هر چند محدود قیمت ها فروش انباشه شده سهام این شرکت ها روانه بازار میشود.

همچنین حمایتهای نامتوازن از برخی شرکت های خاص موجب توزیع نامناسب نقدینگی در بازار شده و همزمان، اصلاح آن نماد ها موجب ایجاد موج اصلاحی در بازار میشود. دخالت های اخیر دولت در قیمت گذاری برخی از کالاها از جمله فولاد (در بورس کالا) و گمانه زنی در مورد وسعت این گونه تصمیمات احتیاط سرمایه گذاران را افزایش داده است.در بخش تحلیلی به نظر میرسد بازار سرمایه نسبت به ماندگاری نرخ ارز را در محدوده های بالای 30هزار تومان تردید دارد و از طرفی به دلیل عدم توانایی برآورد کم خطا از میانگین نرخ ارز در سال 1400 با احتیاط بیشتری نسبت به خرید سهام اقدام می نماید.

هر چند به نظر نمی رسد انتخابات امریکا در کوتاه مدت اثر جدی بر مناسبات سیاسی-اقتصادی کشور بخصوص در حوزه ارز نداشته باشد، اما گویا از منظر خبری بر بازار سکه و ارز موثر خواهد بود. در کنار ابهامات در مورد انتخابات پیش رو در امریکا، نحوه تامین مالی دولت در نیمه دوم سال و همچنین احتمال افزایش یا ثبات نرخ سود بانکی بر ابهام برآورد کم خطا از نرخ ارز افزوده است.

 

با این حال می توان بطور ساده ارزندگی بازار را در سه سناریو بررسی کرد تا سرمایه گذاران بتوانند بر اساس تغییر متغییر کلیدی نرخ ارز تصمیمات مناسب اتخاذ نمایند.

در صورتی که میانگین نرخ ارز برای سال 1400در محدوده 30هزار تومان قرار داشته باشد بازار کاملا ارزنده و در حالت “خرید قوی” قرار دارد. اگر این میانگین این نرخ به 25هزار تومان برسد بازار در حالت “نگهداری” قرار داشته و می توان انتظار داشت طی یکسال آتیبازدهی بالاتر از نرخ سود بانکی نصیب سرمایه گذاران کند.

همچنین در شرایطی که نرخ ارز در اثر تغییرات غیر منتظره سیاسی-اقتصادی به مرز 20هزارتومان برسد بازار کاملا گران بوده و در حالت “فروش” قرار میگیرد.با توجه به موارد فوق به نظر میرسدباید نسبت به کاهش وزن بخش ارز ی(سکه و ارز) در سبد سهام اقدام نمود و در قیمت هایپایین اقدام به خرید سهام (با توجه به نسبت قیمت به درآمد آتی آن) کرد. همچنین توصیه میگردد بخشی از پرتفو (میانگین 30درصد) به نگهداری وجه نقد اختصاص یابد تا با روشن شدن شرایط طیهفته های پیش رو نسبت به تخصیص آن تصمیم گیری کرد.

با توجه به مطالب فوق،هر هفته یک گروهو صنعت ارزشمند جهت سرمایه گذاری طبق جدول زیر بر اساس 3سناریو بر روی نرخ دلار مورد تحلیل حساسیت قرار می گیرد تا سرمایه گذاران با دیدگاه مناسب تری نسبت به آینده تصمیم گیری نمایند.جدول زیر تحلیل حساسیت نمادهای گروه اوره ساز می باشد.

تحلیل شاخص کل و لیست صنعتی ارزشمند

 

دیدگاه تکنیکال

توجه: معامله بر مبنای تحلیل تکنیکال با ریسک بسیار زیادی همراه می باشد؛ اما بررسی این دیدگاه بخشی از ابهام در مورد نقطه ورود و خروج به موقع را بر طرف می سازد. در این گزارش نمودار ها فقط بر اساس الگو های کلاسیک تحلیل میشوند.

شاخص کل:شاخص در کانال نزولی مشخص شده پتانسیل کاهش تا کف کانال را دارد.

 

دیدگاه تکنیکال شاخص کل
دیدگاه تکنیکال شاخص کل
0 0 votes
Article Rating

آخرین اطلاعیه های کدال

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده) (شرکت آذر توسعه مسکن)
گزارش فعالیت هیئت مدیره دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ (حسابرسی نشده)
زمانبندی پرداخت سود دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x