خانه » اخبار » سهامداران لوتوس پارسیان : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید
اخبار

سهامداران لوتوس پارسیان : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید

سهامداران لوتوس : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید مجید تقی پور
سهامداران لوتوس : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید مجید تقی پور

سهامداران لوتوس : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید “لوتوس” : مجتبی تقی‌پور مدیرعامل جدید تامین سرمایه لوتوس مهمترین برنامه های این مجموعه را تشریح و توصیه های مهمی را برای سهامدران لوتوس داشت.

مدیرعامل جدید تامین سرمایه لوتوس پارسیان با تاکید بر اینکه برنامه‌ها و سیاست‌های شرکت تامین سرمایه لوتوس بر روال سابق خود ادامه خواهد داشت، گفت: تأمین سرمایه لوتوس طی سال مالی جاری، روند رو به رشدی در حوزه تأمین مالی داشته به نحوی که در  نه ماهه نخست دوره مالی جاری، 62.000 میلیارد ریال تامین مالی مبتنی بر بدهی برای دولت و بخش خصوصی انجام داده و در حال حاضر، معادل 44،500 میلیارد ریال اوراق تأمین مالی تحت بازارگردانی دارد.

وی ادامه داد :از ابتدای سال مالی تا کنون تأمین سرمایه لوتوس به عنوان متعهد خرید در فرآیند عرضه اولیه سهام شرکت‌های تأمین سرمایه دماوند، لیزینگ پارسیان و رایان هم‌افزا تعهد خرید 810 میلیون سهم را  قبول کرده است.

برنامه های در دست اجرا

وی در ادامه به برنامه های در دست اجرا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 35.000 میلیارد ریال اوراق در دست انتشار داریم که 4.000 میلیارد ریال آن مربوط به اوراق مرابحه شرکت سایپا است و به زودی منتشر می‌شود، در خصوص مابقی حجم اوراق در حال انتشار نیز که مربوط به ۴ شرکت بزرگ است، مجوزهای اولیه دریافت شده و انشالله این اوراق به زودی منتشر خواهد شد.

تاسیس صندوق های جدید

تقی پور در خصوص برنامه های این مجموعه برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری جدید گفت: شرکت تامین سرمایه لوتوس در حال حاضر از نظر دارایی تحت اداره، با اداره کردن بیش از 350 هزار میلیارد ریال دارایی در صندوق‌های مختلف، دومین نهاد مدیریت دارایی در کشور به حساب می‌آید. مجوز افزایش سقف صندوق‌های تحت اداره شرکت تا 550 هزار میلیارد ریال از سازمان بورس دریافت شده و صندوق بازارگردانی امید هم ظرفیت مناسبی در پذیرش نمادهای جدید بازارگردانی در اختیار دارد.

رایزنی با بانک مرکزی برای رفع محدودیت ها

وی در ادامه تاکید کرد : همراه با سایر شرکت‌های تامین سرمایه که محدودیت بانک مرکزی شامل حالشان می‌شود در حال رایزنی برای رفع یا کاهش محدودیت‌ها هستیم و امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه اجرایی دست یابیم.

رتبه دوم حمایت از بازار

مدیر عامل لوتوس پارسیان ادامه داد: لوتوس طی این مدت در حمایت از بازار سرمایه رتبه دوم را داشته و در شهریور و مهر سال جاری با خرید بیش از 32000 میلیارد ریال سهام در بورس رکورد مناسبی را به جای گذاشته است.

 

سهامداران لوتوس : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید مجید تقی پور
سهامداران لوتوس : مهمترین برنامه ها با مدیریت جدید مجید تقی پور

توصیه هایی به سهامداران

وی با اشاره به اینکه بازار سهام همواره دارای نوسان است، گفت: این بحران‌ها گذرا هستند و بازار سرمایه امروز نسبت به بیست سال پیش و حتی ده و پنج سال پیش نیز توسعه چشمگیری داشته و سرمایه‌گذاران در این بازار نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری در کشور بازدهی مناسبی را کسب کرده‌اند.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد: نگاه کوتاه‌مدت نداشته باشند و با التهاباتی که در بازار ایجاد می‌شود حرکت نکنند. یکی از عوامل موفقیت در سرمایه‌گذاری، عدم عجله و شتاب در اتخاذ تصیم است.

تقی پور به دارندگان واحدهای صندوق زرین نیز گفت: تیمی متخصص و دارای مدارک عالی داخلی و بین‌المللی مسئولیت اداره صندوق زرین را به عهده دارند و همین موضوع باعث شده تا صندوق زرین طی چند ماه گذشته با جذب سرمایه‌گذاران جدید و توسعه حجم دارایی صندوق از رده‌های پایین تا رده سوم بزرگترین صندوق‌های سهامی کشور نیز رشد کند. البته ریسک سیستماتیک همواره در بازارها وجود دارد و کنترل آن خارج از اراده فعالان بازار سرمایه است اما آن بخشی از کار که در اختیار ماست می‌توان اطمینان داد که به بهترین شکل انجام می‌شود.

وی خطاب به سهامداران حقیقی لوتوس گفت:  طی دوره رکود و ریزش بازار سرمایه، بازارگردان و سهامداران حقوقی نقش فعالی در معاملات سهم لوتوس ایفا کردند و در شرایطی که سایر سهام در بورس با صف‌های فروش میلیونی مواجه بودند، سهم لوتوس یا صف فروش باقی نمی‌ماند یا در بدترین حالت صف فروش چند صد هزار سهمی داشت. به هر حال سهم لوتوس نقدشوندگی مناسبی داشته و سهامداران در صورت نیاز به فروش سهم با مشکل عمده‌ای مواجه نبوده‌اند.

0 0 votes
Article Rating

درباره نویسنده

Omid

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ناشناس

دکتر تقی پور تجارب ارزشمندی در حوزه مدیریت سرمایه گذاری و بورس دارن و انسان بسیار شایسته ای هستن. امید که در دوره ایشون تامین سرمایه لوتوس و سهامداران به رشد خوبی برسن. با آرزوی موفقیت.

آخرین اطلاعیه های کدال

گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده) (شرکت آذر توسعه مسکن)
گزارش فعالیت هیئت مدیره دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
آگهی دعوت به مجمع صندوق سرمایه گذاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰
گزارش فعالیت ماهانه دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ (حسابرسی نشده)
زمانبندی پرداخت سود دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ (حسابرسی شده)
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x